Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Valeriu-Victor BOERIU

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.05 Bihor,colegiul 3,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012
Formaţiunea politică: Partidul Naţional Liberal Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru egalitatea de şanse Secretar, de la data de 20.10.2015
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Slovenia Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Muntenegru Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Cipru Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Cehia Secretar, de la data de 13.2.2013
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Camera Deputaţilor 13.12.2004 14.12.2008
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru drepturile omului, culte şi minorităţi Membru, de la data de 20.12.2012 până la data de 04.02.2015
Comisia pentru egalitatea de şanse Membru, de la data de 04.02.2015 până la data de 19.10.2015
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top