Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Marius BĂLU

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.27 Mehedinţi,colegiul 1,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012
Formaţiunea politică: Partidul Naţional Liberal Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru buget, finanţe, activitate bancară şi piaţă de capital Membru, de la data de 20.12.2012
Comisia pentru administraţie publică şi organizarea teritoriului Membru, de la data de 11.06.2013
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, combaterea corupţiei şi petiţii Preşedinte, de la data de 27.06.2016
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Franta (Senat) Membru, de la data de 16.6.2014
Grupul parlamentar de prietenie cu Germania Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Spania Membru, de la data de 13.2.2013
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Camera Deputaţilor 19.12.2007 23.06.2008
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Adunarea Parlamentara NATO (APNATO) Membru, de la data de 07.02.2013 până la data de 19.12.2016
Go to top