Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Florian POPA

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti,colegiul 10,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru sănătate publică Vicepreşedinte, de la data de 20.12.2012
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Albania Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Franta (Senat) Vicepreşedinte, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Elvetia Membru, de la data de 17.6.2014
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Forumul Parlamentar European pentru Populaţie şi Dezvoltare (EPF) Membru, de la data de 9.4.2013
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Camera Deputaţilor 15.12.2008 18.12.2012
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Elvetia Preşedinte, de la data de 17.09.2013 până la data de 16.06.2014
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top