Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Georgică SEVERIN

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.31 Prahova,colegiul 1,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru cultură şi media Preşedinte, de la data de 20.12.2012
Comisii comune:
Comisii speciale:
Comisia specială a Senatului pentru evaluarea stării democrației și a statului de drept în România Membru, de la data de 22.06.2015
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Canada Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Elvetia Preşedinte, de la data de 16.6.2014
Grupul parlamentar de prietenie cu Algeria Membru, de la data de 13.2.2013
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 15.12.2008 18.12.2012
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Adunarea Parlamentara a Francofoniei (APF) Membru, de la data de 21.06.2013 până la data de 20.12.2016
Go to top