Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Florin CONSTANTINESCU

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.24 Iaşi,colegiul 3,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia economică, industrii şi servicii Membru, de la data de 20.12.2012
Comisia pentru transporturi şi energie Membru, de la data de 04.02.2015
Comisii comune:
Comisia comună pentru integrare europeană dintre Palamentul României şi Parlamentul Republicii Moldova Preşedinte, de la data de 25.02.2013
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Franta (Senat) Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Bolivariană Venezuela Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Emiratele Arabe Unite Membru, de la data de 10.12.2013
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 15.12.2008 18.12.2012
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Istoric Biroul permanent:
Biroul Permanent Vicepreşedinte, de la data de 19.12.2012 până la data de 10.03.2014
Biroul Permanent Chestor, de la data de 02.02.2015 până la data de 31.08.2015
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru transporturi şi energie Preşedinte, de la data de 18.03.2014 până la data de 03.02.2015
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top