Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Gabriela CREŢU

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.39 Vaslui,colegiul 2,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru cultură şi media Membru, de la data de 02.06.2014
Comisia pentru afaceri europene Secretar, de la data de 01.09.2016
Comisii comune:
Comisia permanentă comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru relaţia cu UNESCO Membru, de la data de 29.09.2014
Comisii speciale:
Comisia specială a Senatului pentru evaluarea stării democrației și a statului de drept în România Membru, de la data de 22.06.2015
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Cuba Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Argentina Vicepreşedinte, de la data de 13.2.2013
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Camera Deputaţilor 13.12.2004 20.12.2007
Parlamentul European 01.01.2007 13.07.2009
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Senat 21.12.2016 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru egalitatea de şanse Membru, de la data de 17.03.2014 până la data de 02.06.2014
Comisia pentru afaceri europene Membru, de la data de 20.12.2012 până la data de 31.08.2016
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top