Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Gabriela CREŢU

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.39 Vaslui,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru afaceri europene Preşedinte, de la data de 22.12.2016
Comisia pentru cultură şi media Membru, de la data de 11.09.2018
Comisii comune:
Comisii speciale:
Comisia specială pentru elaborarea unei propuneri legislative pentru modificarea şi completarea Legii nr. 321/2009 privind comercializarea produselor alimentare Preşedinte, de la data de 13.03.2017
Comisia specială comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru coordonarea activităţilor parlamentare necesare pregătirii Preşedinţiei Consiliului Uniunii Europene din primul semestru al anului 2019 Preşedinte, de la data de 17.12.2018
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Belgia Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Egipt Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Spania Vicepreşedinte, de la data de 26.4.2017
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Camera Deputaţilor 13.12.2004 20.12.2007
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Senat 21.12.2016 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru cultură şi media Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 31.01.2018
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top