Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Gabriela CREŢU

Senator ales în Circumscripţia electorală nr.39 Vaslui
în data de 06.12.2020, validat în data de 21.12.2020
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru afaceri europene Membru, de la data de 22.12.2020
Comisia pentru cultură şi media Vicepreşedinte, de la data de 22.12.2020
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Franta (Senat) Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Spania Membru, de la data de 11.5.2021
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Adunarea Parlamentara a Francofoniei (APF) Membru, de la data de 17.2.2021
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Camera Deputaţilor 13.12.2004 20.12.2007
Parlamentul European 01.01.2007 13.07.2009
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Senat 21.12.2016 20.12.2020
Senat 21.12.2020 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top