Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Cătălin BOBOC

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.09 Brăila,colegiul 2,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012
Formaţiunea politică: Partidul Naţional Liberal Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia juridică, de numiri, disciplină, imunităţi şi validări Preşedinte, de la data de 03.02.2014
Comisii comune:
Comisia comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru elaborarea propunerii legislative de revizuire a Constituţiei României Membru, de la data de 02.03.2015
Comisii speciale:
Comisia specială comună a Camerei Deputaților și Senatului pentru aderarea României la spațiul Schengen Membru, de la data de 18.07.2013
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Arabia Saudita Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Țărilor de Jos (Olanda) Membru, de la data de 24.4.2013
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Uniunea Interparlamentară (UIP) Membru, de la data de 7.2.2013
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia juridică, de numiri, disciplină, imunităţi şi validări Membru, de la data de 20.12.2012 până la data de 02.02.2014
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Franta (Senat) Membru, de la data de 13.02.2013 până la data de 24.04.2013
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top