Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Aurel DURUŢ

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.11 Caraş-Severin,colegiul 1,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru agricultură, silvicultură şi dezvoltare rurală Membru, de la data de 20.12.2012
Comisia pentru sănătate publică Membru, de la data de 05.10.2015
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Bosnia si Hertegovina Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Malta Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Grecia Membru, de la data de 13.2.2013
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru sănătate publică Membru, de la data de 20.12.2012 până la data de 07.10.2013
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top