Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Emil-Marius PAŞCAN

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.28 Mureş,colegiul 1,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012
Formaţiunea politică: Independent Grupul parlamentar: Senatori fără apartenenţă la grupurile parlamentare
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru administraţie publică şi organizarea teritoriului Membru, de la data de 17.03.2014
Comisia pentru cultură şi media Vicepreşedinte, de la data de 20.12.2012
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Slovacia Vicepreşedinte, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Portugheză Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Țărilor de Jos (Olanda) Membru, de la data de 13.2.2013
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top