Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Nicolae NASTA

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.25 Ilfov,colegiul 2,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012
Formaţiunea politică: Independent Grupul parlamentar: Grupul parlamentar Liberal Conservator (Vicelider)
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru constituţionalitate, libertăţi civile şi monitorizare a executării hotărârilor Curţii Europene a Drepturilor Omului Membru, de la data de 03.11.2015
Comisia pentru apărare, ordine publică şi siguranţă naţională Membru, de la data de 21.04.2015
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Islanda Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Suedia Vicepreşedinte, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Norvegia Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Columbia Membru, de la data de 13.2.2013
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, combaterea corupţiei şi petiţii Membru, de la data de 20.12.2012 până la data de 27.05.2013
Comisia pentru apărare, ordine publică şi siguranţă naţională Membru, de la data de 27.05.2013 până la data de 15.09.2014
Comisia pentru apărare, ordine publică şi siguranţă naţională Secretar, de la data de 16.09.2014 până la data de 20.04.2015
Istoric Comisii comune:
Comisia permanentă comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru relaţia cu UNESCO Membru, de la data de 21.12.2012 până la data de 17.09.2014
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Adunarea Parlamentara NATO (APNATO) Membru Supleant, de la data de 07.02.2013 până la data de 19.12.2016
Go to top