Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Ben-Oni ARDELEAN

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.37 Timiş,colegiul 1,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012
Formaţiunea politică: Partidul Naţional Liberal Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
Biroul permanent:
Biroul Permanent Secretar, de la data de 01.09.2016
Comisii permanente:
Comisia pentru politică externă Secretar, de la data de 20.12.2012
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Coreea Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Serbia Preşedinte, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Egipt Membru, de la data de 13.2.2013
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Adunarea Parlamentară a Procesului de Cooperare în Europa de Sud-Est (AP SEECP) Membru, de la data de 10.12.2013 până la data de 19.12.2016
Adunarea Parlamentară a Consiliului Europei (APCE) Membru, de la data de 02.03.2015 până la data de 01.03.2017
Go to top