Limba:
RO EN


  Data naşterii: 30.07.1962
  Severica-Rodica COVACIU
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.26 Maramureş,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016

 
Formaţiunea politică: sigla Partidul Mișcarea Populară
Grupul parlamentar: sigla Senatori fără apartenenţă la grupurile parlamentare

 Comisii permanente:
Comisia pentru comunicații și tehnologia informației - Membru, de la data de 11.9.2018
Comisia pentru mediu - Membru, de la data de 3.10.2018







Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Senat21 dec. 2016 


Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru regulament - Vicepreşedinte, de la data de 22.12.2016 până la data de 25.6.2018
Comisia pentru muncă, familie şi protecţie socială - Membru, de la data de 20.2.2017 până la data de 10.9.2018
Comisia pentru drepturile omului, egalitate de șanse, culte şi minorităţi - Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 10.9.2018





Go to top