Senatul României
Limba:
RO EN


  Data naşterii: 26.04.1930
  Oliviu GHERMAN
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr. 41 București,
în data de - validat la data de -
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr. 41 București,
în data de - validat la data de -
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr. 41 București,
în data de - validat la data de -

 
Formaţiunea politică: sigla Frontul Salvării Naţionale
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al Partidului Democraţiei Sociale din România
Formaţiunea politică: sigla Partidul Democraţiei Sociale din România
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al Partidului Democraţiei Sociale din România
Formaţiunea politică: sigla Partidul Social Democrat
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al Partidului Democraţiei Sociale din România








Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Senat09 iun. 199015 oct. 1992
Senat16 oct. 199221 nov. 1996
Senat22 nov. 199610 dec. 2000
Senat11 dec. 200027 aug. 2001







Go to top