Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Traian-Constantin IGAŞ

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.02 Arad,colegiul 3,
în data de 30.11.2008 validat la data de 19.12.2008 prin Hotarârea Senatului 68/2008
Formaţiunea politică: Partidul Democrat Liberal Grupul parlamentar: Grupul Parlamentar al Partidului Democrat Liberal
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru egalitatea de şanse Membru, de la data de 02.03.2011
Comisia pentru Regulament Preşedinte, de la data de 22.05.2012
Comisia Românilor de Pretutindeni Membru, de la data de 18.05.2011
Comisii comune:
Comisia permanentă a Camerei Deputaţilor şi Senatului privind Statutul deputaţilor şi al senatorilor, organizarea şi funcţionarea şedinţelor comune ale Camerei Deputaţilor şi Senatului Membru, de la data de 17.02.2009
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Camera Deputaţilor 13.12.2004 14.12.2008
Senat 15.12.2008 18.12.2012
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru Regulament Preşedinte, de la data de 19.12.2008 până la data de 04.10.2010
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top