Limba:
RO EN


  Data naşterii: 30.03.1946
  Florian POPA
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti,colegiul 10,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012

 
Formaţiunea politică: sigla Partidul Social Democrat
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat

 Comisii permanente:
Comisia pentru sănătate publică - Vicepreşedinte, de la data de 20.12.2012



 Organizaţii de cooperare Parlamentară Internaţională:
sigla Forumul Parlamentar European pentru Populaţie şi Dezvoltare (EPF)
- Membru, de la data de 9.4.2013

 Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Albania
- Membru, de la data de 13.2.2013
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Franta (Senat)
- Vicepreşedinte, de la data de 13.2.2013
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Elvetia
- Membru, de la data de 17.6.2014



Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Camera Deputaţilor15 dec. 200818 dec. 2012
Senat19 dec. 201219 dec. 2016






Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Elvetia - Preşedinte, de la data de 17.9.2013 până la data de 16.6.2014

Go to top