Data naşterii: 20.11.1969
  Cătălin-Daniel FENECHIU
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.04 Bacău,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016

 
Formaţiunea politică: sigla Partidul Naţional Liberal
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal




 Organizaţii de cooperare Parlamentară Internaţională:
sigla Adunarea Parlamentară a OSCE (APOSCE)
- Membru, de la data de 1.3.2017

 Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Slovenia
- Membru, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Ungaria
- Secretar, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Olanda
- Membru, de la data de 26.4.2017



Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Camera Deputaţilor19 Dec 201219 Dec 2016
Senat21 Dec 2016 


Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru constituţionalitate, libertăţi civile şi monitorizare a executării hotărârilor Curţii Europene a Drepturilor Omului - Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 26.12.2016
Comisia pentru egalitatea de şanse - Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 14.2.2017
Comisia juridică, de numiri, disciplină, imunităţi şi validări - Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 11.9.2017





Adresa poştală: Calea 13 Septembrie 1-3, sector 5, Bucureşti, 050711; Centrala: +40 21 414 1111 +40 21 316 0300.
Hartă Site
Go to top
IP