Senatul României
Limba:
RO EN


  Data naşterii: 22.06.1951
  Aurel DURUŢ
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.11 Caraş-Severin,colegiul 1,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012

 
Formaţiunea politică: sigla Partidul Social Democrat
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat





 Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Bosnia si Hertegovina
- Membru, de la data de 13.2.2013
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Malta
- Membru, de la data de 13.2.2013
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Grecia
- Membru, de la data de 13.2.2013



Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Senat19 dec. 201219 dec. 2016


Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru sănătate publică - Membru, de la data de 20.12.2012 până la data de 7.10.2013





Go to top