Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Florian-Dorel BODOG

Senator ales în Circumscripţia electorală nr.05 Bihor
în data de 06.12.2020, validat în data de 21.12.2020
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat (Vicelider)
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru sănătate Membru, de la data de 22.12.2020
Comisia pentru știință, inovare și tehnologie Vicepreşedinte, de la data de 22.12.2020
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Algeria Secretar, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Turcia Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Siria Vicepreşedinte, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Unit al Marii Britanii și Irlandei de Nord Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Georgia Vicepreşedinte, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Franta (Senat) Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Bolivariană Venezuela Vicepreşedinte, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Zambia Secretar, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Chile Preşedinte, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Bosnia si Hertegovina Preşedinte, de la data de 11.5.2021
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Adunarea Parlamentara NATO (APNATO) Membru Supleant, de la data de 17.2.2021
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Senat 21.12.2016 20.12.2020
Senat 21.12.2020 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top