Senatul României
Limba:
RO EN


  Data naşterii: 15.06.1976
  Dorin-Valeriu BĂDULESCU
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.10 Buzău,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016

 
Formaţiunea politică: sigla Independent
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al partidului Alianța Liberalilor și Democraților Membru afiliat





 Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Serbia
- Membru, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Costa Rica
- Membru, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Franta (Senat)
- Vicepreşedinte, de la data de 26.4.2017



Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Senat21 dec. 2016 

Istoric Biroul permanent:
Grupul parlamentar al Partidului Mișcarea Populară 20.12.2016 până la data de 4.6.2018

Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru muncă, familie şi protecţie socială - Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 10.9.2018
Comisia pentru apărare, ordine publică şi siguranţă naţională - Membru, de la data de 6.6.2017 până la data de 16.9.2018





Go to top