Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Ion-Narcis MIRCESCU

Senator ales în Circumscripţia electorală nr.03 Argeş
în data de 06.12.2020, validat în data de 21.12.2020
Formaţiunea politică: Partidul "Uniunea Salvați România” Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Uniunii Salvați România (Vicelider)
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru buget, finanţe, activitate bancară şi piaţă de capital Membru, de la data de 22.12.2020
Comisia pentru regulament Secretar, de la data de 22.12.2020
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Cipru Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Canada Preşedinte, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Kârghâză Membru, de la data de 11.5.2021
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 21.12.2020 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru muncă, familie şi protecţie socială Membru, de la data de 22.12.2020 până la data de 31.01.2021
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top