Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Dănuț BICA

Senator ales în Circumscripţia electorală nr.03 Argeş
în data de 06.12.2020, validat în data de 21.12.2020
Formaţiunea politică: Partidul Naţional Liberal Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal (Vicelider)
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru afaceri europene Membru, de la data de 22.12.2020
Comisia economică, industrii şi servicii Secretar, de la data de 22.12.2020
Comisii comune:
Comisia permanentă comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru relaţia cu UNESCO Secretar, de la data de 17.02.2021
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Egipt Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Chile Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Federatia Rusa Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Australia Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Canada Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Islanda Membru, de la data de 11.5.2021
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 21.12.2020 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top