Data naşterii: 09.04.1973
Locul naşterii: Bucuresti
  Dan-Coman ŞOVA
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.30 Olt,colegiul 3,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012

 
Formaţiunea politică: sigla Partidul Social Democrat
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat





 Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Irlanda
- Membru, de la data de 13.2.2013
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Unit al Marii Britanii și Irlandei de Nord
- Membru, de la data de 13.2.2013



Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Senat15 Dec 200818 Dec 2012
Senat19 Dec 201219 Dec 2016

Istoric Biroul permanent:
Biroul Permanent 8.9.2014 până la data de 1.2.2015






Adresa poştală: Calea 13 Septembrie 1-3, sector 5, Bucureşti, 050711; Centrala: +40 21 414 1111 +40 21 316 0300.
Hartă Site
Go to top