Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Liviu-Marian POP

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.26 Maramureş,colegiul 3,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru dezvoltare regională, administrarea activelor statului și privatizare Membru, de la data de 15.12.2014
Comisia pentru regulament Vicepreşedinte, de la data de 05.09.2016
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Siria Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Vietnam Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Polonia Membru, de la data de 13.2.2013
Istoric activitate parlamentară:
Camera Camera Până la
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Senat 20.2.2017 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru muncă, familie şi protecţie socială Preşedinte, de la data de 20.12.2012 până la data de 15.12.2014
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Go to top