Data naşterii: 10.05.1974
Locul naşterii: Viseu de Sus, jud. Maramures
  Liviu-Marian POP
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.26 Maramureş,colegiul 3,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012

 
Formaţiunea politică: sigla Partidul Social Democrat
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat





 Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Siria
- Membru, de la data de 13.2.2013
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Vietnam
- Membru, de la data de 13.2.2013
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Polonia
- Membru, de la data de 13.2.2013



Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Senat19 Dec 201219 Dec 2016
Senat20 Feb 2017 


Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru muncă, familie şi protecţie socială - Preşedinte, de la data de 20.12.2012 până la data de 15.12.2014





Adresa poştală: Calea 13 Septembrie 1-3, sector 5, Bucureşti, 050711; Centrala: +40 21 414 1111 +40 21 316 0300.
Hartă Site
Go to top
IP