Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Nelu TĂTARU

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.39 Vaslui,colegiul 3,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012
Formaţiunea politică: Partidul Naţional Liberal Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia juridică, de numiri, disciplină, imunităţi şi validări Membru, de la data de 27.06.2016
Comisia pentru drepturile omului, culte şi minorităţi Membru, de la data de 22.09.2015
Comisia pentru regulament Preşedinte, de la data de 07.09.2015
Comisii comune:
Comisia comună pentru integrare europeană dintre Parlamentul României şi Parlamentul Republicii Moldova Membru, de la data de 25.02.2013
Comisii speciale:
Comisia specială comună a Camerei Deputaților și Senatului pentru aderarea României la spațiul Schengen Membru, de la data de 18.07.2013
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Estonia Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Filipine Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Grecia Preşedinte, de la data de 13.2.2013
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru apărare, ordine publică şi siguranţă naţională Membru, de la data de 20.12.2012 până la data de 04.02.2013
Comisia pentru drepturile omului, culte şi minorităţi Secretar, de la data de 04.02.2013 până la data de 21.09.2015
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top