Senatul României
Limba:
RO EN


  Data naşterii: 17.06.1976
  Ioan VULPESCU
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016

 
Formaţiunea politică: sigla Partidul Social Democrat
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat




 Organizaţii de cooperare Parlamentară Internaţională:
sigla Adunarea Parlamentara a Cooperarii Economice a Marii Negre (APCEMN)
- Membru, de la data de 1.3.2017

 Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Franta (Senat)
- Membru, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Uruguay
- Membru, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Malta
- Membru, de la data de 26.4.2017



Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Camera Deputaţilor19 dec. 201219 dec. 2016
Senat21 dec. 2016 


Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru cultură şi media - Preşedinte, de la data de 22.12.2016 până la data de 4.1.2017
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, combaterea corupției și petiții - Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 4.1.2017
Comisia pentru comunitățile de români din afara țării - Membru, de la data de 5.1.2017 până la data de 10.9.2018
Comisia pentru drepturile omului, egalitate de șanse, culte şi minorităţi - Membru, de la data de 11.9.2018 până la data de 21.10.2018
Comisia pentru cultură şi media - Membru, de la data de 1.9.2017 până la data de 18.12.2018
Comisia pentru cultură şi media - Secretar, de la data de 19.12.2018 până la data de 3.2.2019





Go to top