Data naşterii: 09.09.1975
Locul naşterii: Craiva, Arad
  Ioan CRISTINA
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.02 Arad,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016

 
Formaţiunea politică: sigla Partidul Naţional Liberal
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal Vicelider





 Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Lituania
- Membru, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Portugalia
- Membru, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Irlanda
- Membru, de la data de 26.4.2017



Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Senat19 Dec 201219 Dec 2016
Senat21 Dec 2016 


Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru comunitățile de români din afara țării - Membru, de la data de 27.12.2016 până la data de 10.9.2018
Comisia pentru constituţionalitate - Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 23.9.2018





Adresa poştală: Calea 13 Septembrie 1-3, sector 5, Bucureşti, 050711; Centrala: +40 21 414 1111 +40 21 316 0300.
Hartă Site
Go to top