Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Ioan-Iustin TALPOȘ

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.26 Maramureş,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Independent Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal (Membru afiliat)
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru cultură şi media Membru, de la data de 23.09.2019
Comisia de validare Membru, de la data de 21.12.2016
Comisia pentru mediu Membru, de la data de 17.09.2018
Comisii comune:
Comisii speciale:
Comisia specială pentru elaborarea unei propuneri legislative pentru modificarea şi completarea Legii nr. 321/2009 privind comercializarea produselor alimentare Membru, de la data de 13.03.2017
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Turkmenistan Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Uruguay Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Algeria Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Lituania Secretar, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Malta Membru, de la data de 26.4.2017
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 21.12.2016 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Biroul Permanent Secretar, de la data de 21.12.2016 până la data de 31.08.2017
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru afaceri europene Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 31.08.2017
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, combaterea corupției și petiții Membru, de la data de 01.09.2017 până la data de 31.01.2018
Comisia pentru constituţionalitate Membru, de la data de 01.02.2018 până la data de 10.09.2018
Comisia pentru ape, păduri, pescuit și fond cinegetic Membru, de la data de 11.09.2018 până la data de 16.09.2018
Comisia pentru cultură şi media Membru, de la data de 17.09.2018 până la data de 03.02.2019
Comisia pentru cultură şi media Secretar, de la data de 04.02.2019 până la data de 22.09.2019
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top