Senatul României
Limba:
RO EN


  Data naşterii: 18.01.1976
  Ioan-Iustin TALPOȘ
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.26 Maramureş,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016

 
Formaţiunea politică: sigla Independent
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat Membru afiliat

 Comisii permanente:
Comisia pentru cultură şi media - Secretar, de la data de 4.2.2019
Comisia de validare - Membru, de la data de 21.12.2016
Comisia pentru mediu - Membru, de la data de 17.9.2018







Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Senat21 dec. 2016 

Istoric Biroul permanent:
Biroul Permanent 21.12.2016 până la data de 31.8.2017

Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru afaceri europene - Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 31.8.2017
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, combaterea corupției și petiții - Membru, de la data de 1.9.2017 până la data de 31.1.2018
Comisia pentru constituţionalitate - Membru, de la data de 1.2.2018 până la data de 10.9.2018
Comisia pentru ape, păduri, pescuit și fond cinegetic - Membru, de la data de 11.9.2018 până la data de 16.9.2018
Comisia pentru cultură şi media - Membru, de la data de 17.9.2018 până la data de 3.2.2019





Go to top