Senatul României
Limba:
RO EN


  Data naşterii: 12.02.1968
  Emanuel-Gabriel BOTNARIU
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.25 Ilfov,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016

 
Formaţiunea politică: sigla Independent
Grupul parlamentar: sigla Senatori fără apartenenţă la grupurile parlamentare




 Organizaţii de cooperare Parlamentară Internaţională:
sigla Adunarea Parlamentară a Procesului de Cooperare în Europa de Sud-Est (AP SEECP)
- Membru Supleant, de la data de 1.3.2017
sigla Forumul Parlamentar European pentru Populaţie şi Dezvoltare (EPF)
- Membru, de la data de 28.12.2016




Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Senat21 dec. 2016 


Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru drepturile omului, egalitate de șanse, culte şi minorităţi - Membru, de la data de 27.2.2017 până la data de 10.9.2018
Comisia pentru muncă, familie şi protecţie socială - Membru, de la data de 11.9.2018 până la data de 3.2.2019





Go to top