Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Alexandru VEGH

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.33 Sălaj,colegiul 1,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012
Formaţiunea politică: Uniunea Democrată Maghiară din România Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru buget, finanţe, activitate bancară şi piaţă de capital Membru, de la data de 20.12.2012
Comisia pentru dezvoltare regională, administrarea activelor statului și privatizare Vicepreşedinte, de la data de 21.05.2013
Comisii comune:
Comisii speciale:
Comisia specială comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru avizarea Proiectului de Lege privind unele măsuri aferente exploatării minelor auro-argentifere din perimetrul Roşia Montană şi stimularea şi facilitarea dezvoltării activităţlor miniere în România. Membru, de la data de 17.09.2013
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Federativa a Braziliei Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Polonia Membru, de la data de 13.2.2013
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top