Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator BIRÓ Rozalia-Ibolya

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.05 Bihor,colegiul 1,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012
Formaţiunea politică: Uniunea Democrată Maghiară din România Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru drepturile omului, culte şi minorităţi Preşedinte, de la data de 20.12.2012
Comisia pentru regulament Membru, de la data de 18.03.2014
Comisii comune:
Comisia comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru elaborarea propunerii legislative de revizuire a Constituţiei României Membru supleant, de la data de 13.02.2013
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Sultanatul Oman Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Malta Secretar, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Israel Membru, de la data de 13.2.2013
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top