Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Tudor BARBU

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.20 Gorj,colegiul 1,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012
Formaţiunea politică: Independent Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal (Membru afiliat)
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru cultură şi media Secretar, de la data de 18.03.2014
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, combaterea corupţiei şi petiţii Membru, de la data de 02.12.2013
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Populară Chineză Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Țărilor de Jos (Olanda) Membru, de la data de 7.2.2013
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Istoric Biroul permanent:
Biroul Permanent Secretar, de la data de 04.02.2013 până la data de 26.06.2013
Biroul Permanent Chestor, de la data de 02.09.2013 până la data de 02.02.2014
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru apărare, ordine publică şi siguranţă naţională Secretar, de la data de 20.12.2012 până la data de 26.06.2013
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Adunarea Parlamentara NATO (APNATO) Membru, de la data de 07.02.2013 până la data de 18.06.2013
Go to top