Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Dan LUNGU

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.24 Iaşi,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Partidul "Uniunea Salvați România” Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al “Uniunii Salvaţi România” (Vicelider)
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru cultură şi media Membru, de la data de 24.09.2018
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, combaterea corupției și petiții Secretar, de la data de 26.09.2018
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Luxemburg Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Elvetia Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Maroc Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Cote d'Ivoire Preşedinte, de la data de 26.4.2017
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 21.12.2016 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru cultură şi media Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 10.09.2018
Comisia pentru drepturile omului, egalitate de șanse, culte şi minorităţi Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 10.09.2018
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, combaterea corupției și petiții Membru, de la data de 11.09.2018 până la data de 25.09.2018
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top