Data naşterii: 14.11.1958
  Viorel SALAN
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.22 Hunedoara,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016

 
Formaţiunea politică: sigla Partidul Social Democrat
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat




 Organizaţii de cooperare Parlamentară Internaţională:
sigla Adunarea Parlamentara NATO (APNATO)
- Membru Supleant, de la data de 1.3.2017

 Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Austria
- Vicepreşedinte, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Islanda
- Membru, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Ungaria
- Membru, de la data de 26.4.2017



Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Senat21 Dec 2016 


Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru apărare, ordine publică şi siguranţă naţională - Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 4.2.2018





Adresa poştală: Calea 13 Septembrie 1-3, sector 5, Bucureşti, 050711; Centrala: +40 21 414 1111 +40 21 316 0300.
Hartă Site
Go to top