Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Ion POPA

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.03 Argeş,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Independent Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al partidului Alianța Liberalilor și Democraților (Membru afiliat)
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru politică externă Membru, de la data de 22.12.2016
Comisia pentru mediu Membru, de la data de 17.09.2018
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Sri Lanka Secretar, de la data de 13.9.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Vietnam Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Grecia Vicepreşedinte, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu India Membru, de la data de 26.4.2017
Istoric activitate parlamentară:
Camera Camera Până la
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Senat 21.12.2016 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Biroul Permanent Chestor, de la data de 01.09.2017 până la data de 31.01.2018
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru mediu Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 10.09.2018
Comisia pentru ape, păduri, pescuit și fond cinegetic Membru, de la data de 11.09.2018 până la data de 16.09.2018
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Go to top