Senatul României
Limba:
RO EN


  Data naşterii: 24.12.1962
Locul naşterii: Paşcani
  Eugen ŢAPU NAZARE
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.29 Neamţ,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016

 
Formaţiunea politică: sigla Partidul Naţional Liberal
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal Vicelider




 Organizaţii de cooperare Parlamentară Internaţională:
sigla Adunarea Parlamentară a OSCE (APOSCE)
- Membru Supleant, de la data de 1.3.2017




Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Senat19 dec. 201219 dec. 2016
Senat21 dec. 2016 

Istoric Biroul permanent:
Biroul Permanent 1.2.2018 până la data de 2.9.2018

Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru drepturile omului, egalitate de șanse, culte şi minorităţi - Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 10.9.2018
Comisia pentru dezvoltare şi strategie economică - Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 10.9.2018





Go to top