Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Lucian TRUFIN

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.07 Botoşani,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru agricultură, industrie alimentară si dezvoltare rurală Secretar, de la data de 22.12.2016
Comisia pentru administraţie publică Membru, de la data de 01.02.2017
Comisii comune:
Comisii speciale:
Comisia specială pentru elaborarea unei propuneri legislative pentru modificarea şi completarea Legii nr. 321/2009 privind comercializarea produselor alimentare Membru, de la data de 13.03.2017
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Polonia Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Grecia Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Cehia Membru, de la data de 26.4.2017
Istoric activitate parlamentară:
Camera Camera Până la
Senat 21.12.2016 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru drepturile omului, egalitate de șanse, culte şi minorităţi Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 01.02.2017
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Go to top