Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Lista Legislație

Filtrează după perioadă
Filtrează după locație
Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita Nasaud Botosani Braila Brasov Bucuresti Ilfov Buzau Calarasi Caras Severin Cluj Constanta Covasna Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Harghita Hunedoara Ialomita Iasi Ilfov Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt Prahova Salaj Satu Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Valcea Vaslui Vrancea

*Căutarea după adresă fără selectarea circumscripției electorale va returna rezultate din orice circumscripție electorală, deoarece există situații în care o localitate cu numele sau strada specificată mai sus să se regăsească în mai multe circumscripții electorale.

# Numele Data Nașterii Circumscripție Grup
1 ACHIŢEI Vasile-Cristian 01.01.1969 Circumscripţia electorală nr.07 Botoşani Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
2 AELENEI Evdochia 25.02.1964 Circumscripţia electorală nr.14 Constanţa Grupul parlamentar Alianța pentru Unirea Românilor
3 ANASTASE Roberta-Alma 27.03.1976 Circumscripţia electorală nr.31 Prahova Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
4 ANISIE Monica-Cristina 19.07.1973 Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
5 ANTAL István-Loránt 19.10.1981 Circumscripţia electorală nr.21 Harghita Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România
6 AZAMFIREI Leonard 22.06.1967 Circumscripţia electorală nr.28 Mureş Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
7 BADEA Viorel-Riceard 21.06.1968 Circumscripţia electorală nr.43 Circumscripţia electorală pentru românii cu domiciliul în afara României Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
8 BANU Claudia-Mihaela 04.02.1974 Circumscripţia electorală nr.40 Vâlcea Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
9 BEREA Cristinel-Gabriel 27.07.1986 Circumscripţia electorală nr.24 Iaşi Grupul parlamentar al Uniunii Salvați România
10 BICA Dănuț 22.06.1958 Circumscripţia electorală nr.03 Argeş Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
11 BÎCA Iulian-Mihail 06.06.1961 Circumscripţia electorală nr.39 Vaslui Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
12 BOANCĂ Rodica 22.12.1981 Circumscripţia electorală nr.23 Ialomiţa Grupul parlamentar Alianța pentru Unirea Românilor
13 BOB Virgil-Marius 04.03.1970 Circumscripţia electorală nr.33 Sălaj Grupul parlamentar al Uniunii Salvați România
14 BODEA Marius 09.06.1976 Circumscripţia electorală nr.24 Iaşi Grupul parlamentar al Uniunii Salvați România
15 BODOG Florian-Dorel 06.09.1971 Circumscripţia electorală nr.05 Bihor Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
16 BORDEI Cristian 26.08.1967 Circumscripţia electorală nr.13 Cluj Grupul parlamentar al Uniunii Salvați România
17 BOURCEANU Septimiu-Sebastian 13.05.1979 Circumscripţia electorală nr.14 Constanţa Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
18 BRĂTESCU Liviu 19.04.1974 Circumscripţia electorală nr.24 Iaşi Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
19 BREAHNĂ-PRAVĂŢ Ionela-Cristina 18.12.1982 Circumscripţia electorală nr.04 Bacău Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
20 BUMB Sorin-Ioan 18.07.1966 Circumscripţia electorală nr.01 Alba Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
21 BUSUIOC Andrei 05.09.1985 Circumscripţia electorală nr.39 Vaslui Grupul parlamentar Alianța pentru Unirea Românilor
22 CADARIU Constantin-Daniel 16.12.1967 Circumscripţia electorală nr.35 Suceava Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
23 CĂTANĂ Gheorghe Adrian 09.04.1974 Circumscripţia electorală nr.34 Sibiu Grupul parlamentar Alianța pentru Unirea Românilor
24 CAZANCIUC Robert-Marius 26.11.1971 Circumscripţia electorală nr.19 Giurgiu Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
25 CERNIC Sebastian 06.05.1982 Circumscripţia electorală nr.04 Bacău Grupul parlamentar al Uniunii Salvați România
26 CHIRTEŞ Ioan-Cristian 09.02.1972 Circumscripţia electorală nr.28 Mureş Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
27 CÎMPEANU Sorin Mihai 18.04.1968 Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
28 CIONOIU Nicușor 05.11.1966 Circumscripţia electorală nr.12 Călăraşi Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
29 CIOROMELEA Valentin-Rică 20.09.1961 Circumscripţia electorală nr.38 Tulcea Grupul parlamentar Alianța pentru Unirea Românilor
30 CÎȚU Florin-Vasile 01.04.1972 Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
31 CIUCĂ Nicolae-Ionel 07.02.1967 Circumscripţia electorală nr.17 Dolj Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
32 CORLĂŢEAN Titus 11.01.1968 Circumscripţia electorală nr.16 Dîmboviţa Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
33 COSMA Dorinel 03.04.1955 Circumscripţia electorală nr.07 Botoşani Grupul parlamentar Alianța pentru Unirea Românilor
34 COSTEA Adrian 09.09.1987 Circumscripţia electorală nr.23 Ialomiţa Grupul parlamentar Alianța pentru Unirea Românilor
35 CREŢU Gabriela 16.01.1965 Circumscripţia electorală nr.39 Vaslui Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
36 CRISTESCU Ionel-Dănuț 06.07.1982 Circumscripţia electorală nr.36 Teleorman Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
37 CRISTINA Ioan 09.09.1975 Circumscripţia electorală nr.02 Arad Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
38 CSÁSZÁR Károly Zsolt 20.10.1974 Circumscripţia electorală nr.28 Mureş Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România
39 CSEKE Attila-Zoltan 09.06.1973 Circumscripţia electorală nr.05 Bihor Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România
40 CUC Alexandru-Răzvan 04.12.1983 Circumscripţia electorală nr.29 Neamţ Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
41 DĂNEASĂ Mircea 04.04.1955 Circumscripţia electorală nr.35 Suceava Grupul parlamentar Alianța pentru Unirea Românilor
42 DARĂU Ambrozie-Irineu 12.10.1986 Circumscripţia electorală nr.08 Braşov Grupul parlamentar al Uniunii Salvați România
43 DENEŞ Ioan 13.04.1968 Circumscripţia electorală nr.06 Bistriţa-Năsăud Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
44 DÎNCU Vasile 25.11.1961 Circumscripţia electorală nr.13 Cluj Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
45 DINICĂ Silvia-Monica 14.07.1976 Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti Grupul parlamentar al Uniunii Salvați România
46 DOGARIU Eugen 21.04.1977 Circumscripţia electorală nr.37 Timiş Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
47 DRAGU Anca Dana 03.05.1972 Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti Grupul parlamentar al Uniunii Salvați România
48 DUNCA Marius-Alexandru 19.07.1980 Circumscripţia electorală nr.08 Braşov Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
49 FEJÉR László-Ődőn 11.11.1961 Circumscripţia electorală nr.15 Covasna Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România
50 FENECHIU Cătălin-Daniel 20.11.1969 Circumscripţia electorală nr.04 Bacău Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
51 FIREA Gabriela 13.07.1972 Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
52 FIRU Stela 14.10.1972 Circumscripţia electorală nr.27 Mehedinţi Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
53 FLOREAN Ovidiu-Iosif 05.02.1969 Circumscripţia electorală nr.06 Bistriţa-Năsăud Senatori neafiliați
54 FULGEANU-MOAGHER Laura-Mihaela 20.02.1980 Circumscripţia electorală nr.31 Prahova Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
55 GENOIU Mihail 24.10.1956 Circumscripţia electorală nr.17 Dolj Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
56 GEORGESCU Laura 20.08.1969 Circumscripţia electorală nr.18 Galaţi Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
57 GHICA Cristian 07.07.1969 Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti Grupul parlamentar al Uniunii Salvați România
58 GORGHIU Alina-Ştefania 16.09.1978 Circumscripţia electorală nr.37 Timiş Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
59 GURAN Virgil 12.05.1965 Circumscripţia electorală nr.16 Dîmboviţa Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
60 HANGAN Andrei 08.04.1972 Circumscripţia electorală nr.09 Brăila Grupul parlamentar Alianța pentru Unirea Românilor
61 HATOS Adrian 29.02.1972 Circumscripţia electorală nr.05 Bihor Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
62 HUMELNICU Marius 22.10.1977 Circumscripţia electorală nr.18 Galaţi Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
63 IOAN Raluca-Gabriela 06.05.1971 Circumscripţia electorală nr.41 Vrancea Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
64 IORDACHE Ion 05.05.1974 Circumscripţia electorală nr.20 Gorj Senatori neafiliați
65 IOVANOVICI-ŞOŞOACĂ Diana 13.11.1975 Circumscripţia electorală nr.24 Iaşi Senatori neafiliați
66 IVAN Dan 05.09.1978 Circumscripţia electorală nr.26 Maramureş Grupul parlamentar al Uniunii Salvați România
67 KOVÁCS Irina Elisabeta 16.04.1966 Circumscripţia electorală nr.33 Sălaj Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România
68 LÁSZLÓ Attila 20.09.1964 Circumscripţia electorală nr.13 Cluj Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România
69 LAVRIC Sorin 27.11.1967 Circumscripţia electorală nr.29 Neamţ Grupul parlamentar Alianța pentru Unirea Românilor
70 MATEESCU Sorin-Cristian 15.10.1973 Circumscripţia electorală nr.14 Constanţa Grupul parlamentar Alianța pentru Unirea Românilor
71 MATEI Constantin-Bogdan 26.10.1980 Circumscripţia electorală nr.40 Vâlcea Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
72 MATIEŞ Călin-Gheorghe 08.08.1971 Circumscripţia electorală nr.01 Alba Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
73 MAZILU Liviu-Lucian 23.11.1966 Circumscripţia electorală nr.27 Mehedinţi Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
74 MIHAI Alfred-Laurențiu-Antonio 18.05.1981 Circumscripţia electorală nr.25 Ilfov Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
75 MIHAIL Radu-Mihai 08.04.1969 Circumscripţia electorală nr.43 Circumscripţia electorală pentru românii cu domiciliul în afara României Grupul parlamentar al Uniunii Salvați România
76 MÎNDRUŢĂ Gheorghiță 10.03.1972 Circumscripţia electorală nr.35 Suceava Grupul parlamentar al Uniunii Salvați România
77 MIRCESCU Ion-Narcis 04.03.1976 Circumscripţia electorală nr.03 Argeş Grupul parlamentar al Uniunii Salvați România
78 MIREA Siminica 28.11.1971 Circumscripţia electorală nr.30 Olt Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
79 MOCIOALCĂ Ion 01.01.1958 Circumscripţia electorală nr.11 Caraş-Severin Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
80 MUNTEAN Lucica Dina 29.06.1955 Circumscripţia electorală nr.22 Hunedoara Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
81 MUREŞAN Claudiu-Marinel 20.01.1971 Circumscripţia electorală nr.34 Sibiu Grupul parlamentar al Uniunii Salvați România
82 MUTU Gabriel 24.08.1969 Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
83 NAZARE Alexandru 25.06.1980 Circumscripţia electorală nr.31 Prahova Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
84 NEAGU Ionuț 26.09.1982 Circumscripţia electorală nr.15 Covasna Grupul parlamentar Alianța pentru Unirea Românilor
85 NEAGU Nicolae 06.12.1959 Circumscripţia electorală nr.34 Sibiu Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
86 NEGOI Eugen-Remus 16.11.1970 Circumscripţia electorală nr.14 Constanţa Grupul parlamentar al Uniunii Salvați România
87 NICULESCU-ŢÂGÂRLAŞ Cristian-Augustin 25.08.1977 Circumscripţia electorală nr.26 Maramureş Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
88 NOVÁK Csaba-Zoltán 27.10.1975 Circumscripţia electorală nr.28 Mureş Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România
89 OPREA Ştefan-Radu 14.06.1970 Circumscripţia electorală nr.31 Prahova Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
90 OPRINOIU Aurel 26.10.1972 Circumscripţia electorală nr.31 Prahova Grupul parlamentar al Uniunii Salvați România
91 OROS Nechita-Adrian 09.07.1965 Circumscripţia electorală nr.13 Cluj Senatori neafiliați
92 PĂLĂRIE Ștefan 12.07.1978 Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti Grupul parlamentar al Uniunii Salvați România
93 PANDEA Ciprian 10.12.1986 Circumscripţia electorală nr.12 Călăraşi Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
94 PAULIUC Nicoleta 11.05.1971 Circumscripţia electorală nr.25 Ilfov Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
95 PETCU Toma-Florin 29.04.1978 Circumscripţia electorală nr.19 Giurgiu Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
96 PÎRVULESCU Eugen 03.04.1973 Circumscripţia electorală nr.36 Teleorman Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
97 PISTRU Eusebiu-Manea 25.05.1966 Circumscripţia electorală nr.02 Arad Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
98 POPA Maricel 10.06.1961 Circumscripţia electorală nr.24 Iaşi Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
99 POPESCU Ion-Dragoș 11.05.1976 Circumscripţia electorală nr.16 Dîmboviţa Senatori neafiliați
100 POSTICĂ Andrei 20.12.1980 Circumscripţia electorală nr.18 Galaţi Grupul parlamentar al Uniunii Salvați România
101 POTECĂ Vasilică 01.03.1963 Circumscripţia electorală nr.22 Hunedoara Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
102 POTERAŞ Cosmin-Marian 02.12.1984 Circumscripţia electorală nr.17 Dolj Senatori neafiliați
103 PRIOTEASA Ion 21.08.1950 Circumscripţia electorală nr.17 Dolj Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
104 PUFU Vlad-Mircea 26.05.1971 Circumscripţia electorală nr.10 Buzău Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
105 PUIU Ovidiu 08.07.1969 Circumscripţia electorală nr.03 Argeş Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
106 PURCĂRIN Bianca-Mihaela 11.07.1978 Circumscripţia electorală nr.04 Bacău Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
107 RĂDUCANU Sebastian 19.06.1981 Circumscripţia electorală nr.37 Timiş Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
108 RESMERIŢĂ Cornel-Cristian 26.01.1980 Circumscripţia electorală nr.22 Hunedoara Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
109 ROMAȘCANU Lucian 19.05.1967 Circumscripţia electorală nr.10 Buzău Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
110 ROTARU Ion 17.05.1953 Circumscripţia electorală nr.09 Brăila Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
111 RUJAN Ion-Cristinel 29.10.1972 Circumscripţia electorală nr.20 Gorj Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
112 SBÎRNEA Liliana 03.05.1967 Circumscripţia electorală nr.10 Buzău Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
113 SCARLAT George 05.05.1979 Circumscripţia electorală nr.18 Galaţi Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
114 SPĂTARU Elena-Simona 04.09.1978 Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti Grupul parlamentar al Uniunii Salvați România
115 STAN Ioan 03.03.1956 Circumscripţia electorală nr.35 Suceava Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
116 STĂNESCU Paul 25.08.1957 Circumscripţia electorală nr.30 Olt Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
117 STOCHECI Cristina-Mariana 01.07.1972 Circumscripţia electorală nr.03 Argeş Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
118 STREINU CERCEL Adrian 30.08.1956 Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
119 STROE Felix 25.12.1955 Circumscripţia electorală nr.14 Constanţa Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
120 TÁNCZOS Barna 25.05.1976 Circumscripţia electorală nr.21 Harghita Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România
121 ŢAPU NAZARE Eugen 24.12.1962 Circumscripţia electorală nr.29 Neamţ Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
122 TÂRZIU Claudiu-Richard 20.02.1973 Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti Grupul parlamentar Alianța pentru Unirea Românilor
123 TÎLVĂR Angel 11.02.1962 Circumscripţia electorală nr.41 Vrancea Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
124 TOANCHINĂ Marius-Gheorghe 18.04.1985 Circumscripţia electorală nr.08 Braşov Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
125 TRIFAN Raoul-Adrian 06.07.1985 Circumscripţia electorală nr.37 Timiş Grupul parlamentar al Uniunii Salvați România
126 TRUFIN Lucian 01.06.1976 Circumscripţia electorală nr.07 Botoşani Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
127 TUROS Lóránd 18.03.1977 Circumscripţia electorală nr.32 Satu Mare Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România
128 VELA Ion Marcel 02.06.1963 Circumscripţia electorală nr.11 Caraş-Severin Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
129 VEŞTEA Mihail 18.07.1958 Circumscripţia electorală nr.08 Braşov Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
130 VICOL Costel 30.01.1971 Circumscripţia electorală nr.38 Tulcea Grupul parlamentar al Uniunii Salvați România
131 VLAD Sergiu Cosmin 26.09.1977 Circumscripţia electorală nr.02 Arad Grupul parlamentar al Uniunii Salvați România
132 VLAŞIN Sorin 19.04.1971 Circumscripţia electorală nr.26 Maramureş Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
133 VOICULESCU Liviu-Dumitru 24.05.1981 Circumscripţia electorală nr.30 Olt Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
134 ZAMFIR Daniel-Cătălin 10.03.1967 Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
135 ZOB Alexandru-Robert 03.12.1986 Circumscripţia electorală nr.32 Satu Mare Grupul parlamentar al Uniunii Salvați România
# Numele Data Nașterii Circumscripție Partid
1 ACHIŢEI Vasile-Cristian 01.01.1969 Circumscripţia electorală nr.07 Botoşani Partidul Naţional Liberal
2 AELENEI Evdochia 25.02.1964 Circumscripţia electorală nr.14 Constanţa Alianţa pentru Unirea Românilor
3 ANASTASE Roberta-Alma 27.03.1976 Circumscripţia electorală nr.31 Prahova Partidul Naţional Liberal
4 ANISIE Monica-Cristina 19.07.1973 Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti Partidul Naţional Liberal
5 ANTAL István-Loránt 19.10.1981 Circumscripţia electorală nr.21 Harghita Uniunea Democrată Maghiară din România
6 AZAMFIREI Leonard 22.06.1967 Circumscripţia electorală nr.28 Mureş Partidul Social Democrat
7 BADEA Viorel-Riceard 21.06.1968 Circumscripţia electorală nr.43 Circumscripţia electorală pentru românii cu domiciliul în afara României Partidul Naţional Liberal
8 BANU Claudia-Mihaela 04.02.1974 Circumscripţia electorală nr.40 Vâlcea Partidul Naţional Liberal
9 BEREA Cristinel-Gabriel 27.07.1986 Circumscripţia electorală nr.24 Iaşi Partidul Libertate, Unitate și Solidaritate
10 BICA Dănuț 22.06.1958 Circumscripţia electorală nr.03 Argeş Partidul Naţional Liberal
11 BÎCA Iulian-Mihail 06.06.1961 Circumscripţia electorală nr.39 Vaslui Partidul Naţional Liberal
12 BOANCĂ Rodica 22.12.1981 Circumscripţia electorală nr.23 Ialomiţa Alianţa pentru Unirea Românilor
13 BOB Virgil-Marius 04.03.1970 Circumscripţia electorală nr.33 Sălaj Partidul "Uniunea Salvați România”
14 BODEA Marius 09.06.1976 Circumscripţia electorală nr.24 Iaşi Partidul "Uniunea Salvați România”
15 BODOG Florian-Dorel 06.09.1971 Circumscripţia electorală nr.05 Bihor Partidul Social Democrat
16 BORDEI Cristian 26.08.1967 Circumscripţia electorală nr.13 Cluj Partidul Libertate, Unitate și Solidaritate
17 BOURCEANU Septimiu-Sebastian 13.05.1979 Circumscripţia electorală nr.14 Constanţa Partidul Naţional Liberal
18 BRĂTESCU Liviu 19.04.1974 Circumscripţia electorală nr.24 Iaşi Partidul Naţional Liberal
19 BREAHNĂ-PRAVĂŢ Ionela-Cristina 18.12.1982 Circumscripţia electorală nr.04 Bacău Partidul Social Democrat
20 BUMB Sorin-Ioan 18.07.1966 Circumscripţia electorală nr.01 Alba Partidul Naţional Liberal
21 BUSUIOC Andrei 05.09.1985 Circumscripţia electorală nr.39 Vaslui Alianţa pentru Unirea Românilor
22 CADARIU Constantin-Daniel 16.12.1967 Circumscripţia electorală nr.35 Suceava Partidul Naţional Liberal
23 CĂTANĂ Gheorghe Adrian 09.04.1974 Circumscripţia electorală nr.34 Sibiu Alianţa pentru Unirea Românilor
24 CAZANCIUC Robert-Marius 26.11.1971 Circumscripţia electorală nr.19 Giurgiu Partidul Social Democrat
25 CERNIC Sebastian 06.05.1982 Circumscripţia electorală nr.04 Bacău Partidul "Uniunea Salvați România”
26 CHIRTEŞ Ioan-Cristian 09.02.1972 Circumscripţia electorală nr.28 Mureş Partidul Naţional Liberal
27 CÎMPEANU Sorin Mihai 18.04.1968 Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti Partidul Naţional Liberal
28 CIONOIU Nicușor 05.11.1966 Circumscripţia electorală nr.12 Călăraşi Partidul Social Democrat
29 CIOROMELEA Valentin-Rică 20.09.1961 Circumscripţia electorală nr.38 Tulcea Alianţa pentru Unirea Românilor
30 CÎȚU Florin-Vasile 01.04.1972 Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti Partidul Naţional Liberal
31 CIUCĂ Nicolae-Ionel 07.02.1967 Circumscripţia electorală nr.17 Dolj Partidul Naţional Liberal
32 CORLĂŢEAN Titus 11.01.1968 Circumscripţia electorală nr.16 Dîmboviţa Partidul Social Democrat
33 COSMA Dorinel 03.04.1955 Circumscripţia electorală nr.07 Botoşani Alianţa pentru Unirea Românilor
34 COSTEA Adrian 09.09.1987 Circumscripţia electorală nr.23 Ialomiţa Alianţa pentru Unirea Românilor
35 CREŢU Gabriela 16.01.1965 Circumscripţia electorală nr.39 Vaslui Partidul Social Democrat
36 CRISTESCU Ionel-Dănuț 06.07.1982 Circumscripţia electorală nr.36 Teleorman Partidul Social Democrat
37 CRISTINA Ioan 09.09.1975 Circumscripţia electorală nr.02 Arad Partidul Naţional Liberal
38 CSÁSZÁR Károly Zsolt 20.10.1974 Circumscripţia electorală nr.28 Mureş Uniunea Democrată Maghiară din România
39 CSEKE Attila-Zoltan 09.06.1973 Circumscripţia electorală nr.05 Bihor Uniunea Democrată Maghiară din România
40 CUC Alexandru-Răzvan 04.12.1983 Circumscripţia electorală nr.29 Neamţ Partidul Social Democrat
41 DĂNEASĂ Mircea 04.04.1955 Circumscripţia electorală nr.35 Suceava Alianţa pentru Unirea Românilor
42 DARĂU Ambrozie-Irineu 12.10.1986 Circumscripţia electorală nr.08 Braşov Partidul "Uniunea Salvați România”
43 DENEŞ Ioan 13.04.1968 Circumscripţia electorală nr.06 Bistriţa-Năsăud Partidul Social Democrat
44 DÎNCU Vasile 25.11.1961 Circumscripţia electorală nr.13 Cluj Partidul Social Democrat
45 DINICĂ Silvia-Monica 14.07.1976 Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti Partidul "Uniunea Salvați România”
46 DOGARIU Eugen 21.04.1977 Circumscripţia electorală nr.37 Timiş Partidul Social Democrat
47 DRAGU Anca Dana 03.05.1972 Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti Partidul Libertate, Unitate și Solidaritate
48 DUNCA Marius-Alexandru 19.07.1980 Circumscripţia electorală nr.08 Braşov Partidul Social Democrat
49 FEJÉR László-Ődőn 11.11.1961 Circumscripţia electorală nr.15 Covasna Uniunea Democrată Maghiară din România
50 FENECHIU Cătălin-Daniel 20.11.1969 Circumscripţia electorală nr.04 Bacău Partidul Naţional Liberal
51 FIREA Gabriela 13.07.1972 Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti Partidul Social Democrat
52 FIRU Stela 14.10.1972 Circumscripţia electorală nr.27 Mehedinţi Partidul Naţional Liberal
53 FLOREAN Ovidiu-Iosif 05.02.1969 Circumscripţia electorală nr.06 Bistriţa-Năsăud -
54 FULGEANU-MOAGHER Laura-Mihaela 20.02.1980 Circumscripţia electorală nr.31 Prahova Partidul Social Democrat
55 GENOIU Mihail 24.10.1956 Circumscripţia electorală nr.17 Dolj Partidul Social Democrat
56 GEORGESCU Laura 20.08.1969 Circumscripţia electorală nr.18 Galaţi Partidul Social Democrat
57 GHICA Cristian 07.07.1969 Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti Partidul "Uniunea Salvați România”
58 GORGHIU Alina-Ştefania 16.09.1978 Circumscripţia electorală nr.37 Timiş Partidul Naţional Liberal
59 GURAN Virgil 12.05.1965 Circumscripţia electorală nr.16 Dîmboviţa Partidul Naţional Liberal
60 HANGAN Andrei 08.04.1972 Circumscripţia electorală nr.09 Brăila Alianţa pentru Unirea Românilor
61 HATOS Adrian 29.02.1972 Circumscripţia electorală nr.05 Bihor Partidul Naţional Liberal
62 HUMELNICU Marius 22.10.1977 Circumscripţia electorală nr.18 Galaţi Partidul Social Democrat
63 IOAN Raluca-Gabriela 06.05.1971 Circumscripţia electorală nr.41 Vrancea Partidul Naţional Liberal
64 IORDACHE Ion 05.05.1974 Circumscripţia electorală nr.20 Gorj -
65 IOVANOVICI-ŞOŞOACĂ Diana 13.11.1975 Circumscripţia electorală nr.24 Iaşi -
66 IVAN Dan 05.09.1978 Circumscripţia electorală nr.26 Maramureş Partidul "Uniunea Salvați România”
67 KOVÁCS Irina Elisabeta 16.04.1966 Circumscripţia electorală nr.33 Sălaj Uniunea Democrată Maghiară din România
68 LÁSZLÓ Attila 20.09.1964 Circumscripţia electorală nr.13 Cluj Uniunea Democrată Maghiară din România
69 LAVRIC Sorin 27.11.1967 Circumscripţia electorală nr.29 Neamţ Alianţa pentru Unirea Românilor
70 MATEESCU Sorin-Cristian 15.10.1973 Circumscripţia electorală nr.14 Constanţa Alianţa pentru Unirea Românilor
71 MATEI Constantin-Bogdan 26.10.1980 Circumscripţia electorală nr.40 Vâlcea Partidul Social Democrat
72 MATIEŞ Călin-Gheorghe 08.08.1971 Circumscripţia electorală nr.01 Alba Partidul Social Democrat
73 MAZILU Liviu-Lucian 23.11.1966 Circumscripţia electorală nr.27 Mehedinţi Partidul Social Democrat
74 MIHAI Alfred-Laurențiu-Antonio 18.05.1981 Circumscripţia electorală nr.25 Ilfov Partidul Social Democrat
75 MIHAIL Radu-Mihai 08.04.1969 Circumscripţia electorală nr.43 Circumscripţia electorală pentru românii cu domiciliul în afara României Partidul "Uniunea Salvați România”
76 MÎNDRUŢĂ Gheorghiță 10.03.1972 Circumscripţia electorală nr.35 Suceava Partidul Libertate, Unitate și Solidaritate
77 MIRCESCU Ion-Narcis 04.03.1976 Circumscripţia electorală nr.03 Argeş Partidul "Uniunea Salvați România”
78 MIREA Siminica 28.11.1971 Circumscripţia electorală nr.30 Olt Partidul Social Democrat
79 MOCIOALCĂ Ion 01.01.1958 Circumscripţia electorală nr.11 Caraş-Severin Partidul Social Democrat
80 MUNTEAN Lucica Dina 29.06.1955 Circumscripţia electorală nr.22 Hunedoara Partidul Naţional Liberal
81 MUREŞAN Claudiu-Marinel 20.01.1971 Circumscripţia electorală nr.34 Sibiu Partidul "Uniunea Salvați România”
82 MUTU Gabriel 24.08.1969 Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti Partidul Social Democrat
83 NAZARE Alexandru 25.06.1980 Circumscripţia electorală nr.31 Prahova Partidul Naţional Liberal
84 NEAGU Ionuț 26.09.1982 Circumscripţia electorală nr.15 Covasna Alianţa pentru Unirea Românilor
85 NEAGU Nicolae 06.12.1959 Circumscripţia electorală nr.34 Sibiu Partidul Naţional Liberal
86 NEGOI Eugen-Remus 16.11.1970 Circumscripţia electorală nr.14 Constanţa Partidul "Uniunea Salvați România”
87 NICULESCU-ŢÂGÂRLAŞ Cristian-Augustin 25.08.1977 Circumscripţia electorală nr.26 Maramureş Partidul Naţional Liberal
88 NOVÁK Csaba-Zoltán 27.10.1975 Circumscripţia electorală nr.28 Mureş Uniunea Democrată Maghiară din România
89 OPREA Ştefan-Radu 14.06.1970 Circumscripţia electorală nr.31 Prahova Partidul Social Democrat
90 OPRINOIU Aurel 26.10.1972 Circumscripţia electorală nr.31 Prahova Partidul "Uniunea Salvați România”
91 OROS Nechita-Adrian 09.07.1965 Circumscripţia electorală nr.13 Cluj -
92 PĂLĂRIE Ștefan 12.07.1978 Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti Partidul Libertate, Unitate și Solidaritate
93 PANDEA Ciprian 10.12.1986 Circumscripţia electorală nr.12 Călăraşi Partidul Naţional Liberal
94 PAULIUC Nicoleta 11.05.1971 Circumscripţia electorală nr.25 Ilfov Partidul Naţional Liberal
95 PETCU Toma-Florin 29.04.1978 Circumscripţia electorală nr.19 Giurgiu Partidul Naţional Liberal
96 PÎRVULESCU Eugen 03.04.1973 Circumscripţia electorală nr.36 Teleorman Partidul Naţional Liberal
97 PISTRU Eusebiu-Manea 25.05.1966 Circumscripţia electorală nr.02 Arad Partidul Social Democrat
98 POPA Maricel 10.06.1961 Circumscripţia electorală nr.24 Iaşi Partidul Social Democrat
99 POPESCU Ion-Dragoș 11.05.1976 Circumscripţia electorală nr.16 Dîmboviţa -
100 POSTICĂ Andrei 20.12.1980 Circumscripţia electorală nr.18 Galaţi Partidul "Uniunea Salvați România”
101 POTECĂ Vasilică 01.03.1963 Circumscripţia electorală nr.22 Hunedoara Partidul Naţional Liberal
102 POTERAŞ Cosmin-Marian 02.12.1984 Circumscripţia electorală nr.17 Dolj -
103 PRIOTEASA Ion 21.08.1950 Circumscripţia electorală nr.17 Dolj Partidul Social Democrat
104 PUFU Vlad-Mircea 26.05.1971 Circumscripţia electorală nr.10 Buzău Partidul Naţional Liberal
105 PUIU Ovidiu 08.07.1969 Circumscripţia electorală nr.03 Argeş Partidul Social Democrat
106 PURCĂRIN Bianca-Mihaela 11.07.1978 Circumscripţia electorală nr.04 Bacău Partidul Social Democrat
107 RĂDUCANU Sebastian 19.06.1981 Circumscripţia electorală nr.37 Timiş Partidul Social Democrat
108 RESMERIŢĂ Cornel-Cristian 26.01.1980 Circumscripţia electorală nr.22 Hunedoara Partidul Social Democrat
109 ROMAȘCANU Lucian 19.05.1967 Circumscripţia electorală nr.10 Buzău Partidul Social Democrat
110 ROTARU Ion 17.05.1953 Circumscripţia electorală nr.09 Brăila Partidul Social Democrat
111 RUJAN Ion-Cristinel 29.10.1972 Circumscripţia electorală nr.20 Gorj Partidul Social Democrat
112 SBÎRNEA Liliana 03.05.1967 Circumscripţia electorală nr.10 Buzău Partidul Social Democrat
113 SCARLAT George 05.05.1979 Circumscripţia electorală nr.18 Galaţi Partidul Naţional Liberal
114 SPĂTARU Elena-Simona 04.09.1978 Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti Partidul Libertate, Unitate și Solidaritate
115 STAN Ioan 03.03.1956 Circumscripţia electorală nr.35 Suceava Partidul Social Democrat
116 STĂNESCU Paul 25.08.1957 Circumscripţia electorală nr.30 Olt Partidul Social Democrat
117 STOCHECI Cristina-Mariana 01.07.1972 Circumscripţia electorală nr.03 Argeş Partidul Social Democrat
118 STREINU CERCEL Adrian 30.08.1956 Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti Partidul Social Democrat
119 STROE Felix 25.12.1955 Circumscripţia electorală nr.14 Constanţa Partidul Social Democrat
120 TÁNCZOS Barna 25.05.1976 Circumscripţia electorală nr.21 Harghita Uniunea Democrată Maghiară din România
121 ŢAPU NAZARE Eugen 24.12.1962 Circumscripţia electorală nr.29 Neamţ Partidul Naţional Liberal
122 TÂRZIU Claudiu-Richard 20.02.1973 Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti Alianţa pentru Unirea Românilor
123 TÎLVĂR Angel 11.02.1962 Circumscripţia electorală nr.41 Vrancea Partidul Social Democrat
124 TOANCHINĂ Marius-Gheorghe 18.04.1985 Circumscripţia electorală nr.08 Braşov Partidul Social Democrat
125 TRIFAN Raoul-Adrian 06.07.1985 Circumscripţia electorală nr.37 Timiş Partidul "Uniunea Salvați România”
126 TRUFIN Lucian 01.06.1976 Circumscripţia electorală nr.07 Botoşani Partidul Social Democrat
127 TUROS Lóránd 18.03.1977 Circumscripţia electorală nr.32 Satu Mare Uniunea Democrată Maghiară din România
128 VELA Ion Marcel 02.06.1963 Circumscripţia electorală nr.11 Caraş-Severin Partidul Naţional Liberal
129 VEŞTEA Mihail 18.07.1958 Circumscripţia electorală nr.08 Braşov Partidul Naţional Liberal
130 VICOL Costel 30.01.1971 Circumscripţia electorală nr.38 Tulcea Partidul "Uniunea Salvați România”
131 VLAD Sergiu Cosmin 26.09.1977 Circumscripţia electorală nr.02 Arad Partidul "Uniunea Salvați România”
132 VLAŞIN Sorin 19.04.1971 Circumscripţia electorală nr.26 Maramureş Partidul Social Democrat
133 VOICULESCU Liviu-Dumitru 24.05.1981 Circumscripţia electorală nr.30 Olt Partidul Naţional Liberal
134 ZAMFIR Daniel-Cătălin 10.03.1967 Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti Partidul Social Democrat
135 ZOB Alexandru-Robert 03.12.1986 Circumscripţia electorală nr.32 Satu Mare Partidul "Uniunea Salvați România”
Go to top