Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

TUROS Lóránd

Senator ales în Circumscripţia electorală nr.32 Satu Mare
în data de 06.12.2020, validat în data de 21.12.2020
Formaţiunea politică: Uniunea Democrată Maghiară din România Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România (Lider)
Biroul permanent:
Comitetul liderilor Lider, de la data de 01.02.2021
Comisii permanente:
Comisia pentru apărare, ordine publică şi siguranţă naţională Membru, de la data de 15.02.2021
Comisia pentru cultură şi media Membru, de la data de 22.12.2020
Comisia pentru regulament Membru, de la data de 22.12.2020
Comisii comune:
Comisia parlamentară specială pentru controlul activităţii Serviciului de Informaţii Externe Membru, de la data de 17.02.2021
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Populară Chineză Vicepreşedinte, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Norvegia Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Țărilor de Jos (Olanda) Membru, de la data de 11.5.2021
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 21.12.2016 20.12.2020
Senat 21.12.2020 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top