Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Sebastian RĂDUCANU

Senator ales în Circumscripţia electorală nr.37 Timiş
în data de 06.12.2020, validat în data de 21.12.2020
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru constituţionalitate Membru, de la data de 22.12.2020
Comisia pentru politică externă Membru, de la data de 22.12.2020
Comisia pentru apărare, ordine publică şi siguranţă naţională Membru, de la data de 01.02.2021
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Cambodgiei Vicepreşedinte, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Italia Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Liban Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Coreea Membru, de la data de 11.5.2021
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 21.12.2020 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top