Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Iulian-Mihail BÎCA

Senator ales în Circumscripţia electorală nr.39 Vaslui
în data de 06.12.2020, validat în data de 21.12.2020
Formaţiunea politică: Partidul Naţional Liberal Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru apărare, ordine publică şi siguranţă naţională Membru, de la data de 01.02.2021
Comisia pentru ape, păduri, pescuit și fond cinegetic Membru, de la data de 22.12.2020
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Arabia Saudita Vicepreşedinte, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Danemarca Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Federativa a Braziliei Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Franta (Senat) Secretar, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Kârghâză Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Elena Membru, de la data de 11.5.2021
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Uniunea Interparlamentară (UIP) Membru, de la data de 17.2.2021
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 21.12.2020 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top