Limba:
RO EN


  Data naşterii: 18.03.1977
  TUROS Lóránd
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.32 Satu Mare,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016

 
Formaţiunea politică: sigla Uniunea Democrată Maghiară din România
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România

 Comisii permanente:
Comisia pentru ape, păduri, pescuit și fond cinegetic - Membru, de la data de 11.9.2018
Comisia pentru cultură şi media - Vicepreşedinte, de la data de 22.12.2016




 Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Islanda
- Membru, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Olanda
- Membru, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Norvegia
- Membru, de la data de 26.4.2017



Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Senat21 dec. 2016 


Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru drepturile omului, egalitate de șanse, culte şi minorităţi - Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 26.12.2016
Comisia economică, industrii şi servicii - Membru, de la data de 27.12.2016 până la data de 5.3.2018
Comisia economică, industrii şi servicii - Membru, de la data de 11.9.2018 până la data de 11.9.2018





Go to top