Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Doina-Elena FEDEROVICI

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.07 Botoşani,colegiul 1,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat (Vicelider)
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia juridică, de numiri, disciplină, imunităţi şi validări Secretar, de la data de 20.12.2012
Comisia de validare Membru, de la data de 19.12.2012
Comisii comune:
Comisia comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru elaborarea propunerilor legislative privind legile electorale, privind modificarea Legii partidelor politice şi a Legii privind finanţarea partidelor politice şi a campaniilor electorale Membru, de la data de 13.02.2013
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Malta Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Cipru Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Italia Membru, de la data de 13.2.2013
Istoric activitate parlamentară:
Camera Camera Până la
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Senat 21.12.2016 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Comisia comună pentru integrare europeană dintre Palamentul României şi Parlamentul Republicii Moldova Membru, de la data de 25.02.2013 până la data de 16.06.2014
Istoric Comisii speciale:
Go to top