Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Vasilică POTECĂ

Senator ales în Circumscripţia electorală nr.22 Hunedoara
în data de 06.12.2020, validat în data de 21.12.2020
Formaţiunea politică: Partidul Naţional Liberal Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal (Vicelider)
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia economică, industrii şi servicii Membru, de la data de 22.12.2020
Comisia pentru administraţie publică Membru, de la data de 22.12.2020
Comisia pentru comunicații și tehnologia informației Secretar, de la data de 01.09.2021
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Cehia Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Malta Vicepreşedinte, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Portugheză Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Danemarca Vicepreşedinte, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Panama Membru, de la data de 11.5.2021
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Uniunea Interparlamentară (UIP) Membru, de la data de 17.2.2021
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 21.12.2020 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top