Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Radu-Cosmin PREDA

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.17 Dolj,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia juridică, de numiri, disciplină, imunităţi şi validări Membru, de la data de 08.07.2020
Comisia pentru cultură şi media Membru, de la data de 08.09.2020
Comisii comune:
Comisii speciale:
Comisia specială comună a Camerei Deputaților și Senatului privind elaborarea Codului administrativ Membru, de la data de 18.04.2018
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Israel Secretar, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Australia Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Ucraina Membru, de la data de 26.4.2017
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 21.12.2016 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru dezvoltare şi strategie economică Secretar, de la data de 16.01.2017 până la data de 31.08.2017
Comisia pentru administraţie publică Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 03.09.2017
Comisia pentru cultură şi media Preşedinte, de la data de 01.09.2017 până la data de 22.09.2019
Comisia pentru politică externă Membru, de la data de 19.12.2018 până la data de 24.09.2019
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, combaterea corupției și petiții Membru, de la data de 25.09.2019 până la data de 07.09.2020
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top