Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Leon DĂNĂILĂ

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Partidul Naţional Liberal Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru sănătate publică Membru, de la data de 22.12.2016
Comisia pentru cultură şi media Membru, de la data de 24.09.2018
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Albania Vicepreşedinte, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Franta (Senat) Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Portugheză Membru, de la data de 26.4.2017
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 21.12.2016 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru cultură şi media Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 26.12.2016
Comisia pentru învăţământ, ştiinţă, tineret şi sport Membru, de la data de 27.12.2016 până la data de 23.09.2018
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top