Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Alfred-Laurențiu-Antonio MIHAI

Senator ales în Circumscripţia electorală nr.25 Ilfov
în data de 06.12.2020, validat în data de 21.12.2020
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru politică externă Membru, de la data de 22.12.2020
Comisia pentru afaceri europene Membru, de la data de 22.12.2020
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Coreea Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Africa de Sud Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Islanda Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Kuwait Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Sultanatul Oman Preşedinte, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Finlanda Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Danemarca Membru, de la data de 11.5.2021
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Adunarea Parlamentară a Procesului de Cooperare în Europa de Sud-Est (AP SEECP) Membru Supleant, de la data de 17.2.2021
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 10.06.2014 19.12.2016
Senat 21.12.2020 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top